chleb

Automat do chleba – jest wielofunkcyjny!

Chleb jest jednym z głównych składników prawidłowego odżywiania. Świeży i chrupiący smakuje wyśmienicie z dodatkami, np. wędliną, serem lub warzywami. Można mieć taki bez wychodzenia z domu, jeżeli posiadamy automat do chleba, dzięki któremu cieszymy się domowym pieczywem o każdej porze. Automat ma wiele zastosowań.

 

PIECZYWO

Pieczenie chleba nie wymaga specjalnych umiejętności kulinarnych, więc praktycznie każdy może to zrobić. Automat za nas połączy wszystkie składniki i dobrze wyrobi ciasto na chleb, a następnie dobrze wypiecze pieczywo. Domowe jest zdecydowanie lepsze od tego kupionego w sklepie. Na pewno nie zawiera konserwantów oraz ulepszaczy i spulchniaczy, a dzięki temu smakuje lepiej, jest zdrowsze oraz dłużej pozostaje świeże. Dodatkowo jest pachnące i może zawierać dowolne dodatkowe składniki, w zależności od naszych upodobań. Można do niego dodać siemię lniane, pestki dyni i słonecznika oraz wybrane ziarna zbóż.

Automat może posiadać specjalny program do pieczenia chleba razowego, jasnego słodkiego lub tostowego. Pieczenie jest bardzo proste. Wystarczy w odpowiedniej kolejności połączyć wszystkie składniki, aby ciasto zostało dobrze wyrobione. Wymaga specjalnego przepisu.

CIASTO

Automat użyjemy nie tylko do produkcji pysznego i zdrowego chleba. Wykorzystamy go też do przygotowania ciasta do wypieku bułek, rogali, pizzy i słodkiego, ponieważ dobrze miesza i wyrabia ciasto, które następnie upieczemy w tradycyjny sposób w piekarniku.

Przyda się także do zrobienia ciasta na kopytka, pyzy lub na makaron. Wszystko to jest możliwe, jeżeli zawiera odpowiednie programy.

PRZETWORY

Może się sprawdzić przy robieniu domowych dżemów i konfitur, jeśli ma specjalny program, a wtedy dobrze miesza i gotuje owoce. Jednak składniki nie mogą przekroczyć 2/3 objętości urządzenia. Wylanie zawartości grozi jego uszkodzeniem. Domowe przetwory owocowe są smaczne i zdrowe, a gdy mamy własne owoce z przydomowego sadu lub kupione, to możemy sami zrobić pyszne dżemy na zimę.

foto: www.obchodny-dom.sk

Leave a Reply