pizza

Jaki piec do pizzy?

Masz zamiar w najbliższym czasie założyć pizzerię? Jeżeli tak, to nic dziwnego, bo trzeba przyznać, że popyt na pizzę jest dziś bardzo duży. W związku z tym wydawać się może, że każda pizzeria na brak klientów narzekać nie będzie. Niemniej jednak z pewnością zastanawiacie się, dlaczego jedną pizzerię odwiedza więcej klientów aniżeli drugą? Na pewno w dużym stopniu wpływ mają na to wszelkie kampanie reklamowe przeprowadzane przez dany lokal. Jednakże trudno nie wspomnieć nic także i o jego głównym produkcie, a więc pizzy. Jej smak zależny jest między innymi od składników, ale nie bez znaczenia jest również i piec, w którym jest ona wypiekana. Na jaki w związku z tym piec do pizzy powinniśmy postawić?

Wielkość produkcji

Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć, jest wielkość produkcji, a więc to jakie stawiasz przed sobą celę. Zupełnie inny piec będzie ci potrzebny, jeśli nie masz zamiaru prowadzić sprzedaży na wynos, a inny, jeśli skupiasz się tylko i wyłącznie na pizzy, masz duży lokal i do tego zamierzasz przeprowadzić szeroką kampanię reklamową. Wówczas, jako że klientów nie powinno zabraknąć, piec musi być znacznie większy. Jeśli chodzi o te maszyny gastronomiczne, to wyróżniamy tutaj kilka ich rodzajów, a więc piece przemysłowe, mini piece, czy też piece jedno- i dwukomorowe.

Gaz czy prąd?

Nie bez znaczenia jest też to, czy takie urządzenie gastronomiczne jest gazowe, czy też elektryczne, choć od razu zaznaczmy, że obie wersje mają tak swoje plusy, jak i minusy. W przypadku pieca gazowego niezbędna jest jego odpowiednia wentylacja. Poza tym często należy dokonywać tu przeglądów technicznych.

Takiego problemu nie będzie z piecem elektrycznym, który serwisować trzeba znacznie rzadziej. Poza tym takie piece są też tańsze. Jednakże nie jest powiedziane, że zakup takiego pieca bardziej nam się opłaca. Minusem w tym przypadku i to naprawdę sporym są koszty jego utrzymania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *